Vršecký dojel s tahačem v závodu ME na Nürburgringu druhý

NÜRBURGRING

David Vršecký obsadil druhé místo v dnešním druhém závodu na Nürburgringu, kde se koná pátý díl evropského šampionátu tahačů. Dvojnásobný mistr Evropy dojel v úvodním závodu šestý, Adam Lacko byl pátý a šestý.

Světový rekordman David Vršecký.

V druhé jízdě Vršeckého porazil pouze úřadující mistr Evropy Antonio Albacete, který se před českého jezdce dostal čtyři kola před cílem. "Antonio vyvinul velký tlak a musím uznat, že byl opravdu rychlejší. V dalším průběhu závodu nemělo cenu riskovat. S body a pohárem za druhé místo jsem spokojený," řekl Vršecký spolupracovníkovi ČTK.

První závod vyhrál Němec Jochen Hahn, který s náskokem vede průběžné pořadí ME. Další dva závody se na Nürburgringu jedou v neděli.

Pátý díl ME tahačů na Nürburgringu (Německo):
První závod: 1. Hahn (Něm./MAN) 25:27,86, 2. Östreich (Něm./Renault) - 5,03, 3. Nittel (Něm./MAN) -7,90, 4. Albacete (Šp./MAN) -9,52, 5. Lacko (ČR/Renault) -16,48, 6. Vršecký (ČR/Buggyra) -17,51.
Druhý závod: 1. Albacete 25:43,38, 2. Vršecký -2,52, 3. Nittel -3,64, 4. Östreich -5,15, 5. Hahn -6,39, 6. Lacko -23,63.
Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 226, 2. Albacete 171, 3. Östreich 144, 4. Nittel 132, 5. Lacko 121, 6. Vršecký 115.