Rubriky:

Ostatní

Lacko byl v konečném pořadí ME tahačů bronzový, Vršecký pátý

9. října 2011 20:33 - LE MANS

Český jezdec Adam Lacko obsadil v celkovém pořadí seriálu mistrovství Evropy tahačů třetí místo, jeho krajan David Vršecký skončil pátý. Rozhodly o tom dnešní poslední dva závody šampionátu, které se jely ve francouzském Le Mans. Mistrem Evropy je poprvé Němec Jochen Hahn.

 

Vršecký mohl v závěrečných závodech ještě zaútočit na bronzový stupeň, ale po nevydařené neděli je celkově pátý se stejným bodovým ziskem jako čtvrtý Markus Östreich z Německa.

Lacko během dnešního dramatického programu dojel v hlavním pohárovém závodu třetí, a tím si definitivně zajistil celkový bronz. "Byl to senzační finiš týmu. Jochen si titul rozhodně zaslouží a bylo fajn, že jsme mohli slavit s ním přímo na pódiu," radoval se český pilot, který následný závod s hendikepovým startem nedokončil kvůli technické závadě na svém renaultu.

Vršecký před startem pohárového závodu živil coby nejrychlejší jezdec měřeného tréninku velké naděje, ale nakonec se musel smířit s celkovým pátým místem. Zlomový okamžik přišel hned na startu pohárového závodu, kdy se stal první obětí ataku domácího Anthonyho Janieka, startujícího z třetí pozice.

"Je to hodně čerstvé, nemíním to raději ani komentovat. Nejednalo by se o diplomatická slova," reagoval nasupený Vršecký na událost, která ho definitivně připravila o šampionátové pódium.

Po ráně se totiž jeho vůz proměnil v nepojízdný vrak a během několika sekund potkal stejný osud i Albaceteho, Nittela, Olivera a Lvova. První dva dokonce museli na vyšetření do nemocnice, obhájce titulu Albacete má zlomená žebra.

"Doufám, že budou v pořádku. Jsou důležitější věci než vítězství, poháry a body. Pokud to někomu nedochází, je mi ho líto," zlobil se dvojnásobný mistr Evropy Vršecký, který nakonec přišel i o čtvrté místo, protože při bodové rovnosti rozhodla v Östreichův prospěch lepší bilance výher. Kvůli zdemolovanému vozu už český jezdec do druhého závodu nenastoupil.

Kolize zároveň rozhodla i o novém mistru Evropy. V důsledku Albaceteho absence se z titulu radoval poprvé v kariéře Hahn.

Závěrečný desátý závod ME tahačů v Le Mans (Francie):
Třetí závod: 1. Östreich (Něm./Renault) 23:40,909, 2. Hahn (Něm./MAN) -3,593, 3. Lacko (ČR/Renault) -3,882, 4. Janiec (Fr./Renault) -6,304, 5. Bösiger (Švýc./Renault) -14,430, 6. Levett (Brit./Buggyra) -15,914, ...Vršecký (ČR/Buggyra) nedokončil.
Čtvrtý závod (hendikepový start): 1. Östreich 23:56,874, 2. Kiss (Maď./MAN) -2,004, 3. Bösiger -3,049, ...Lacko nedokončil, Vršecký nestartoval.
Konečné pořadí ME: 1. Hahn 402 bodů, 2. Albacete (Šp./MAN) 355, 3. Lacko 317, 4. Östreich 287, 5. Vršecký 287, 6. Bösiger 261, 7. Nittel (Něm./MAN) 215, 8. Levett 124.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní