Odešla „Královna Nürburgringu“. Svět motorsportu vzdává hold populární závodnici

18. března 2021 18:35 - Berlín/Praha

Loni oznámila, že bojuje se zákeřnou nemocí. Tento týden známá německá závodnice Sabine Schmitzová rakovině podlehla, bylo jí 51 let. Fanoušci motorsportu ji znali jako „Královnu Nürburgringu“, moderovala i populární pořad Top Gear. Teď zesnulé pilotce vzdává hold celý svět motoristických sportů včetně formule 1.

 

Profimedia.cz

Čtyřiadvacetihodinový závod na jednom z nejnáročnějších okruhů světa na takzvané Nordschleife Schmitzová dokázala jako první žena v historii vyhrát. Rodačce z Adenau se to v letech 1996 a 1997 podařilo hned dvakrát.

„Nürburgring přišel o svou nejznámější závodnici. Sabine Schmitzová odešla příliš brzy po dlouhé nemoci. Bude nám chybět ona i její veselá povaha. Odpočívej v pokoji!" píše se v prohlášení zástupců ikonického okruhu.

Ke kondolencím se přidaly i nejvěhlasnější organizace. „Pionýrka, šampionka, královna. Sabine byla milovanou, jedinečnou a váženou členkou rodiny našeho sportu. Byla inspirací pro nové generace nadšenců motoristického sportu," píše se na oficiálním twitterovém účtu formule 1.

Schmitzové lékaři rakovinu diagnostikovali v roce 2017. Veřejnost se o její nemoci dozvěděla teprve loni. „Královna Nürburgringu" svůj boj se zákeřnou nemocí prohrála v úterý.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.