Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Montoya měl z pekla štěstí. Těžkou nehodu s vysoušečem trati přežil bez škrábnutí

28. února 2012 09:44 - Daytona Beach

Bývalý pilot formule 1 Juan Pablo Montoya přežil bez zranění bizarní nehodu v zámořském seriálu Nascar v Daytoně. Kolumbijský jezdec při nesoutěžní fázi tradičního závodu Daytona 500 ztratil kontrolu nad svým autem a po smyku narazil do vozu sušícího a čistícího trať při vnější straně oválu. Místo nehody se po nárazu změnilo v ohnivou kouli.

Nehoda se stala během takzvané zpomalovací fáze. Montoya jel s odstupem za zbytkem pole při vnitřní straně dráhy zcela osamoceně, když se jeho vůz najednou dostal do smyku. Po bočním nárazu do zadní části technického vozidla s plným zásobníkem paliva došlo k explozi, oba stroje vzplály a vrak Montoyova chevroletu skončil uvnitř oválu. Druhý řidič musel být z vozu vyproštěn a byl převezen do nemocnice, ale také vyvázl nezraněn.

Nehoda, jež se odehrála 40 kol před koncem dvousetkolového zahajovacího závodu sezóny, si vynutila jeho přerušení na více než dvě hodiny. Po restartu se z vítězství radoval Američan Matt Kenseth. V Daytoně se mělo jet už v neděli, ale kvůli silnému dešti se program změnil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní