Rubriky:

Ostatní

Hubnu kvůli Královně 69, tvrdí Loprais

10. dubna 2012 12:01

Havárie z letošního Dakaru už je jen zlou vzpomínkou. Obratle srostly, nepříjemný krunýř je dole, Aleš Loprais (32) už se pohybuje volně... „Co mi sundali krunýř, tak se cítím lehce. Ale pořád se musím hlídat. Teď hubnu kvůli Královně 69," prozradil v rozhovoru pro Právo a Sport.cz.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Lovíte partnerku v aristokratických kruzích?

Kdepak (smích)! Královna 69 se jmenuje nové auto, které chystáme. Bude to evoluce Princezny Jamal, která skončila ve šrotu.

Nevděk světem vládne...

To není nevděk. My jsme ji rozebrali takřka do šroubku. Bohužel použít se nedá vůbec nic. Díly jsou buď totálně zničené, nebo by bylo riskantní je použít. To si nemůžeme dovolit.

V jakém stádiu je zrod Královny 69?

Hotové jsou nákresy. Už začínáme s výrobou podvozku, rámu i dalších dílů.

Proč Královna 69?

Podle jednoho z našich partnerů, 69 je energetický nápoj. Vedle titulárního partnera InstaForexu zůstali i další, čehož si moc vážíme.

Kdy by měl nový vůz vyjet?

Přesný termín neřeknu, ale v září nás čeká obhajoba na Silk Way Rallye. Před tím musíme nový vůz hodně testovat, takže chceme dokončit nové auto co nejdříve, ale nic nesmíme uspěchat.

V čem bude lepší, než to předchozí, které útočilo na prvenství v letošním Dakaru?

Máme hodně nových poznatků, takže změn bude spousta. Těmi největšími posunutí těžiště kvůli lepší stabilitě a rozložení váhy, a také silnější motor.

Už víte, kdo se posadí vedle vás?

Složení posádky budeme řešit s novým autem.

Petr Almáši, který v osudný okamžik seděl za volantem, je ze hry?

Není, ale musím k němu znovu získat důvěru, abych vedle něho mohl při spojovací etapě usnout a odpočinout si. Poperu se s tím.

Nesvrbí vás už ruce?

A jak! Musím ale vydržet do poloviny května, kdy mne čeká poslední velká kontrola. Když mě lékaři pustí, hned vyjedu s jedním ze starších kamiónů do terénu, abych znovu získal potřebný cit a srostl s volantem.

Takže jste se o Velikonocích mohl věnovat dobrotám...

Tak to vůbec ne! Nějaká kila jsem přibral, i když to není dramatické. Musím je shodit a nabrat opět svalovou hmotu. Jezdím na kole a rotopedu, chodím do posilovny, plavu. Musím se přeci Královně 69 líbit. Chlapy s nadváhou vozit nebude (smích).

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní