Vrchař Krámský skončil sedmý v úvodním závodu mistrovství Evropy

Col St. Pierre

Český jezdec Otakar Krámský s vozem Reynard obsadil sedmé místo v úvodním dílu mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. V kategorii 2 sportovních speciálů ve francouzském Col St. Pierre vyhrál čtyřnásobný mistr Evropy a vítěz posledních tří ročníků Ital Simone Faggioli s osellou. V kategorii 1 cestovních vozů skončil třetí Jaromír Malý, který měl ztrátu 0,748 sekundy na vítězného Srba Dušana Borkoviče.

V kategorii cestovních vozů se na start postavilo šest českých jezdců. Loňský vicemistr Evropy Lukáš Vojáček skončil sedmý. Mezi Malého a Vojáčka se ve výsledkové listině vklínil na páté místo Oskar Beneš.

Letošní seriál mistrovství Evropy má v termínovém kalendáři dvanáct závodů. Pátým pokračováním bude 2. června závod Ecce Homo ve Šternberku.

Úvodní závod ME automobilů do vrchu v Col St. Pierre (Francie):
Kategorie 2 (sportovní vozy): 1. Faggioli (It./Osella) 2:24,146, 2. S. Thomas (Fr./Lola) -5,659, 3. Hauser (Luc./Dallara) -6,810, ...7. Krámský (ČR/Reynard) -16,040.
Kategorie 1 (cestovní vozy): 1. Borkovič (Srb./Mitsubishi) 3:01,536, 2. Schweiger (Rak./Mitsubishi) -0,299, 3. Malý -0,748, ...5. O. Beneš -1,697, 7. L. Vojáček (všichni ČR/Mitsubishi) -5,265.