Vršecký vyhrál v Misanu závod s handicapovým startem

Misano

David Vršecký se dočkal prvního vítězství v sezóně mistrovství Evropy v závodech tahačů. Pilot roudnického týmu Buggyra vyhrál v Misanu závod s handicapovým startem, předtím v pohárové jízdě skončil pátý. Druhý český pilot Adam Lacko s renaultem v prvním dnu druhého dílu ME obsadil dvakrát čtvrté místo.

David Vršecký s vozem Buggyra při závodu Evropského poháru tahačů v Misanu.

Vršecký ovládl druhou jízdu víkendu zcela bezpečně. Do čela šel ve čtvrtém kole a pak už náskok pouze navyšoval. "Je to pro nás v konkurenci továrních gigantů MAN a Renault nesmírně cenná výhra," řekl Vršecký. "Ukázali jsme, že Buggyra nezapomněla vyhrávat. Tým si za dosavadní práci triumf zasloužil."

V čele šampionátu se udržel obhájce titulu Jochen Hahn z Německa, který za volantem tahače MAN vyhrál v Misanu první jízdu. Lacko po dvou čtvrtých místech přišel o třetí pozici v průběžné klasifikaci. Je teď čtvrtý před Vršeckým.

"Tak to v našem sportu chodí. Nemyslím si, že máme důvod ke znepokojení. Ukázalo se, že vozy MAN nejsou neporazitelné a zítra je taky den," uvedl Lacko.