Rubriky:

Ostatní

Jediným Čechem na startu slavného Le Mans bude Charouz

14. června 2012 11:19 - Le Mans

Automobilový jezdec Jan Charouz bude jediným Čechem, který se letos představí ve slavném vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans. Jeden z vrcholů motoristické sezony se uskuteční v sobotu a v neděli, program volných tréninků a kvalifikací odstartoval již ve středu.

 

www.jan-charouz.com

Charouz se v populární čtyřiadvacetihodinovce představí pošesté za sebou. Bude hájit barvy britské stáje ADR-Delta, která je přihlášena do kategorie LP2.

"Auto fungovalo při testovacím dni velmi dobře a týmoví kolegové byli také rychlí. Máme tedy předpoklady k dobrému výsledku. Věřím, že budeme mít štěstí a vše bude fungovat tak, jak má," uvedl Charouz, který se bude v kokpitu vozu ADR Oreca-Nissan střídat s Australanem Johnem Martinem a Torem Gravesem z Velké Británie.

Jubilejní 80. ročník Le Mans je poznamenaný neúčastí továrního týmu Peugeot. Hlavními adepty na vítězství jsou tak posádky Audi, které ovládly sedm z posledních osmi ročníků závodu.

Prvenství obhajují André Lotterer, Marcel Fässler a Benoit Treluyer. Rozšířit rekordní počet osmi triumfů se bude snažit Dán Tom Kristensen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní