Lacko byl v ME tahačů v Nogaru dvakrát na stupních vítězů

Nogaro

Adam Lacko s renaultem se dostal ve čtvrtém podniku mistrovství Evropy tahačů ve francouzském Nogaru dvakrát na stupně vítězů. V sobotním druhém závodu byl druhý, v dnešní úvodní jízdě obsadil třetí místo.

V této sezoně nejúspěšnější český trucker dnes nestačil jen na nejlepší dva muže průběžného pořadí ME Antonia Albaceteho ze Španělska a Němce Jochena Hahna. "Vzhledem k aktuálnímu dění jsem se třetím místem spokojený, znamená to potvrzení příslušnosti k elitě," uvedl Lacko, jenž je celkově čtvrtý.

Podstatě méně důvodů ke spokojenosti měl David Vršecký, který startoval z třetí řady a hned v úvodu měl kolizi s Němcem Markusem Östreichem. S poškozenou buggyrou pak dojel dvanáctý a stejně jako o jednu příčku lepší krajan František Vojtíšek nebodoval.

Pozici průběžné české jedničky potvrdil Lacko i v závěrečném závodě, ve kterém dojel sedmý. "Vezu dva poháry, najel jsem slušné body na Davida. Takže spokojenost v mezích normy," tvrdil.

To Vršecký na tom byl jinak. Nejdříve nedostal šanci vyhnout se "roztočenému" Renemu Reinertovi, poté dostal povinný průjezd boxovou uličkou, neboť prý spolu s Albacetem a Lackem překročil maximální povolenou předstartovní rychlost 70 km/h. "To už jsem neměl ani sílu se hořce smát. Jenom jsem chtěl nějak dojet," řekl. V cíli z toho byl nakonec vzhledem k Albaceteho penalizaci bod. "Ještě že tak. Alespoň mi nebude moc nikdo vyčítat, že jsem v neděli neudělal žádné body. Vždycky se mi tady líbilo, ale na letošek budu chtít hodně rychle zapomenout."

Závod ME tahačů v Nogaru (Francie):
Třetí závod: 1. Albacete (Šp./MAN) 23:06,295, 2. Hahn (Něm./MAN) -0,759, 3. Lacko (ČR/Renault) -13,526, ...11. Vojtíšek (ČR/MAN) -1:12,559, 12. Vršecký (ČR/Buggyra) -1:12,568.
Čtvrtý závod (s handicapovým startem): 1. Janiec (Fr./Renault) 23:35,726, 2. Hahn -0,188, 3. Mariezcurrena (Šp./MAN) -3,389, ...7. Lacko -12,138, 11. Vršecký -27,859, 12. Vojtíšek -37,229.
Pořadí ME: 1. Hahn 195, 2. Albacete 191, 3. Östreich (Něm./Renault) 139, 4. Lacko 123, ...6. Vršecký 90, 20. Vojtíšek 1.