Lacko vyhrál závod tahačů na Nürburgringu, z Vršeckého auta je nepojízdný vrak

Norimberk

Český jezdec Adam Lacko vyhrál první ze dvou dnešních závodů mistrovství Evropy tahačů na Nürburgringu. Bývalý šampion David Vršecký dojel čtvrtý. Ve druhé jízdě čeští závodníci nebodovali, Lacko skončil jedenáctý a Vršecký nedokončil.

Adam Lacko na trati

První letošní vítězství vybojoval Lacko za volantem renaultu s náskokem tří sekund před trojnásobným mistrem Evropy Španělem Antoniem Albacetem a narušil dosavadní nadvládu vozů MAN v sezoně. V průběžném pořadí seriálu se posunul na třetí místo.

"Vyhrát na Nürburgringu je snem každého truckera. Zejména když se jedná o vůbec první vítězství našeho týmu v sezoně," pochvaloval si Lacko.

Vršeckého v druhé jízdě vyřadil z boje střet s Francouzem Anthonym Janiekem. "Jel jsem třetí a dostal zezadu strašnou ránu. Z auta je nepojízdný vrak. Mechaniky čeká bezesná noc s nejistým výsledkem," uvedl.

Závod ME tahačů v Norimberku (Německo):
První závod: Lacko (ČR/Renault) 26:41,718, 2. Albacete (Šp./MAN) -3,059, 3. Hahn (Něm./MAN) -4,719, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -10,844.
Druhý závod: 1. Albacete 27:14,596, 2. Körber (Něm./Iveco) -3,012, 3. Hahn -4,491, ...11. Lacko -1:06,813.
Průběžné pořadí ME: 1. Albacete 257, 2. Hahn 254, 3. Lacko 169, ...5. Vršecký 138, 21. Vojtíšek (ČR/MAN) 1.