Motokrosař Michek vyhrál další závod a bojuje o druhé místo v MS

Matterley Basin

Motokrosař Martin Michek vyhrál podruhé za sebou závod mistrovství světa. Po triumfu v Grand Prix Velké Británie se český jezdec posunul v šampionátu MX3 před závěrečným podnikem na průběžné třetí místo.

Martin Michek na trati.

Na začátku prázdnin ovládl Michek závod ve slovenských Šenkvicích a v neděli vybojoval třetí vítězství v této sezóně i v kariéře. Premiérový úspěch oslavil v květnu v bulharském Trojanu.

V britském Matterley Basin dojel čtyřiadvacetiletý motokrosař v prvním finále na druhém místě se ztrátou necelých deseti sekund na Rakušana Matthiase Walknera, který šampionát vede. Druhou jízdu už Michek jednoznačně opanoval s náskokem 17 sekund před Dánem Kasperem Lynggaardem.

V mistrovství světa si polepšil o jedno místo a na druhého Slovince Klemena Gerčara ztrácí už jen tři body. Má šanci vylepšit konečnou třetí pozici z loňska, kdy se stal prvním českým medailistou v motokrosovém mistrovství světa po 35 letech.

Walkner má na první příčce na Michka k dobru 29 bodů a má na dosah titul. Šampionát vyvrcholí 23. září v německém Teutschenthalu.

GP Velké Británie, závod MS v motokrosu v Matterley Basin:
MX3:
1. jízda: 1. Walkner (Rak./KTM) 36:23,614, 2. Michek (ČR/KTM) -9,728, 3. Schmidinger (Rak./Honda) -21,556, ...9. Bartoš (ČR/KTM) -1:25,631
2. jízda: 1. Michek 35:15,437, 2. Lynggaard (Dán./Kawasaki) -17,620, 3. Gerčar (Slovin./Honda) -22,363, ...10. Bartoš -1:18,857.
GP celkově: 1. Michek 47, 2. Schmidinger 38, 3. Lynggaard 36, ...8. Bartoš 23.
Pořadí MS (po 8 z 10 závodů): 1. Walkner 295, 2. Gerčar 269, 3. Michek 266, ...8. Bartoš 158, 11. Michalec 90, 50. Žerava 12, 56. Sukup (všichni ČR) 8.