Pilot Král vyhrál ve Spa první závod GP2 v kariéře

Český jezdec Josef Král si ve Spa připsal svůj první triumf v závodu formulové série GP2. Dvaadvacetiletý pilot týmu Barwa Addax vyhrál v Belgii s pětisekundovým náskokem nedělní sprint na 18 kol.

Josef Král při testech formule 1 v Abú Zabí.

Král o triumfu rozhodl hned na startu. Z první řady sice vyjížděli Brazilec Felipe Nasr a Kolumbijec Julián Leal, ale nenašli odpověď na Králův bleskový start, díky němuž si Čech dojel pro premiérové vítězství.

Talentovaný Král tak navázal na své čtvrté místo ze sobotního závodu a prožil nejvydařenější víkend v sezoně. Na stupně vítězů se v GP2 dostal potřetí v kariéře, nicméně poprvé na nejvyšší stupeň.

Druhé místo obsadil s odstupem 5,109 sekundy Nasr po těsném souboji s Britem Jamesem Caldem.

V průběžném hodnocení mají v čele shodně 204 bodů Brazilec Luiz Razia a Ital Davide Valsecchi. Král je s 27 body, které získal tento víkend, na šestnácté pozici. Do konce seriálu zbývají závody v Itálii a v Singapuru.

Závody formulového seriálu GP2 ve Spa (Belgie):
Hlavní závod: 1. Ericsson (Švéd./iSport International) 1:55:36,519, 2. Calado (Brit./Lotus GP) -11,530, 3. Valsecchi (It./DAMS) -13,604, 4. Král (ČR/Barwa Addax) -15,098.
Sprint: 1. Král 36:59,474, 2. Nasr (Braz./DAMS) -5,109, 3. Calado -5,290.
Průběžné pořadí (po 20 z 24 závodů): 1. Razia (Braz./Arden) 204 b., 2. Valsecchi 204, 3. Calado 160, ...16. Král 27.