Lacko zakončil víkend tahačů v Zolderu vítězstvím

Zolder

Adam Lacko vyhrál závěrečnou jízdu víkendového programu mistrovství Evropy v závodech tahačů v Zolderu a upevnil si třetí místo v celkové klasifikaci. K sobotnímu druhému a čtvrtému místu přidal ještě jednu čtvrtou příčku a udržel se v průběžném pořadí před týmovým kolegou Markusem Östreichem z Německa.

Adam Lacko

David Vršecký zažil černou neděli. Pohárový závod pro něj totiž skončil již v polovině třetího kola v důsledku technické závady na buggyře. Do poslední jízdy tak vyrazil z poslední, třiadvacáté pozice, přesto dokázal vybojovat alespoň osmé místo.

František Vojtíšek s tahačem MAN skončil na závěr devátý a zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek. Šampionát vede dnes dvakrát druhý Jochen Hahn z Německa před Španělem Antoniem Albacetem, který ovládl první pohárovou jízdu.

Závod ME tahačů v Zolderu (Belgie):
Třetí závod: 1. Albacete (Šp./MAN) 23:52,298, 2. Hahn (Něm./MAN) -0,941, 3. Bösiger (Švýc./Renault) -8,766, 4. Lacko (ČR/Renault) -14,468, ...11. Vojtíšek (ČR/MAN) -1:14,270, Vršecký (ČR/Buggyra) nedokončil.
Čtvrtý závod: 1. Lacko 24:43,861, 2. Hahn -2,493, 3. Albacete -11,817, ...8. Vršecký -26,819, 9. Vojtíšek -38,491.
Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 430 b., 2. Albacete 411, 3. Lacko 274, ...5. Vršecký 244, 17. Vojtíšek 7.