Rubriky:

Ostatní

Epilog se v Brně dojíždí až za tmy, diváci mohou jít i na startovní rošt

10. října 2012 13:01 - Brno

Šestihodinový vytrvalostní závod sportovních vozů Epilog uzavře v sobotu v Brně domácí okruhovou sezónu. Startuje se ve 14 hodin a dojíždí za tmy, což nabízí unikátní podívanou na auta i samotnou trať. Navíc diváci starší 16 let dostávají na Masarykově okruhu jedinečnou šanci podívat se přímo až na startovní rošt bezprostředně před začátkem závodu.

 

Petr Frýba

Při Epilogu bude ještě ve hře domácí titul v divizi 4 nad 3500 ccm, po kterém už sahá Slovák Miroslav Konopka, jenž se spolu s bratrem Matejem představí s vozem Porsche 997 RS GT3. V závodě, který je tvrdou prověrkou odolnosti techniky i lidí, má velké ambice i pražský K&K Racing Team obhajující loňské prvenství.

„Přiznávám, že hodnocení mezinárodního mistrovství republiky, do něhož se započítává stav po úvodních dvou hodinách, nás až tolik nezajímá, vzhledem k tomu, že Richard Chlad už nemůže pozici vicemistra v šampionátu vylepšit. Cílem ale je, aby obě naše auta skončila v Epilogu na bedně," uvedl týmový šéf Marcel Kusín, jenž nasazuje dvě Ferrari 430 GT2. Do prvního z nich usednou sám spolu se Zdeňkem Tesaříkem, v druhém pak otce a syna Chladovi doplní mladý, ale z mezinárodních klání GT vozů značně ostřílený Martin Matzke.

Vstupenka za stovku

Vstupenka zahrnující vedle návštěvy roštu i možnost procházky brněnským paddockem stojí 100 korun, přístup na sedadlové tribuny bude zdarma. Návštěvníci Epilogu, kteří si připlatí 50 korun, mohou využít i možnosti projížděk po obslužné komunikaci okruhu. Zvláštností je přímo v areálu okruhu otevřený kosmetický koutek pro ženy, kde se mohou nechat zdarma nalíčit nebo si vymodelovat nehty.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní