Rubriky:

Ostatní

Další smrt na okruhu v Macau. V kvalifikaci na Grand Prix se zabil další jezdec

16. listopadu 2012 11:45 - Macao

Čínské Macao zažívá horor. Motoristická Grand Prix, která probíhá na tomto poloostrově, si vyžádala během čtyřiadvaceti hodin už druhou oběť. Hongkongský automobilový jezdec Yau Wing-choi zemřel poté, co v kvalifikaci na doprovodný závod cestovních vozů narazil v rychlosti téměř 190 km/h do zdi.

 

Profimedia.cz

O život přišel den po Portugalci Luisi Carreirovi, který zahynul v kvalifikaci na závod superbiků. Čtyřicetiletý Yau Wing-choi, jehož vůz Chevrolet Cruze začal po nehodě hořet, byl převezen do nemocnice, kde ho po půl hodině prohlásili za mrtvého.

Městský okruh v Macau dlouhý 6 115 metrů, na němž se závodí od roku 1954, je považován za hodně těžký. Trať je úzká, chybějí únikové zóny a v záludných zatáčkách často dochází k nehodám. Před sedmi lety přišel v Macau o život francouzský motocyklista Bruno Bonhuil.

"Za 60 let se dá ta bilance považovat za přijatelnou. Lidé zasvěcení do motorsportu vědí, o čem mluvím," obhajoval po čtvrteční havárii bezpečnost trati Joao Manuel Costa Antunes z organizačního výboru. Všechny víkendové závody se navzdory tragickým nehodám pojedou podle plánu.

V kvalifikaci motocyklů měl těžkou nehodu také Ital Stefano Bonetti, jenž utrpěl řadu zlomenin.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní