Plochodrážník Milík postoupil do finále kvalifikace MS

Lonigo

Český plochodrážní jezdec Václav Milík překvapivě postoupil do finále kvalifikačních bojů o účast v Grand Prix 2014. V semifinálovém závodě v italském Lonigu obsadil páté místo a vešel se mezi osmičku postupujících do takzvané Grand Prix Challenge.

Druhé semifinále v dánském Esbjergu se neuskutečnilo. Závod byl nejprve kvůli dešti přeložen ze soboty na neděli, ale pořadatelé jej museli kvůli nesjízdné dráze nakonec zcela odříci. Na nový termín a dějiště bude čekat i Aleš Dryml.

Dvacetiletý Milík sice v Itálii z prvních dvou jízd získal jediný bod, zbývající tři starty ale proměnil vždy ve vítězství. Mimo jiné v těchto jízdách za sebou nechal i vítěze závodu Hanse Andersena z Dánska a druhého Mateje Žagara ze Slovinska, pravidelného účastníka seriálu Grand Prix.

Grand Prix Challenge o tři postupová místa do seriálu mistrovství světa v příštím roce se pojede 24. srpna v anglickém Poolu.