Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Divoká mela v Texasu. Závodníci i týmy si vyřizovali účty pěstmi

9. listopadu 2014 07:28 - Austin

Skandál zmítá zámořskou automobilovou sérií NASCAR. Po závodech na okruhu v Texasu se do sebe minulý víkend pustili jezdci Jeff Gordon a Brad Keselowski i členové jejich týmů pěstmi. Vedení soutěže incident vyšetřuje a všem aktérům hrozí přísnými tresty.

Co se vlastně přihodilo? Keselowski se na okruhu otřel o monopost svého konkurenta, jenž s poškozeným vozem o chvíli později dostal smyk a závod nedokončil. V boxech si pak Gordon přišel celou situaci s rivalem vysvětlit a strhla se mela, do níž se zapojili i další členové obou stájí. Oba závodníci však vyvázli jen s drobnými oděrkami v obličeji.

„Samozřejmě, že jsem byl naštvaný, ale měl jsem pádný důvod. (Keselowski) nám zničil celý večer," zlobil se Gordon, čtyřnásobný šampión série NASCAR. Sám není žádný svatoušek, před dvěma lety například vyfasoval pokutu 100 000 dolarů (přes dva milióny korun) za úmyslné způsobení nehody v závodě v Phoenixu. A trest mu hrozí i nyní.

„Výměna názorů je jedna věc, ale když se závodníci začnou prát, je to něco jiného. Přezkoumáme videozáznam a vyneseme tresty," ujistil viceprezident NASCAR Robin Pemberton.

mm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní