Rubriky:

Ostatní

Klatovští v desítce GP, porážejí i Rusy. Potíže, mráz, rozbitá dráha, líčí mladší z bratrů zážitky z oválů

8. února 2015 20:13 - Togliatti/Praha

Bratři Jan a Antonín Klatovští se i po čtyřech závodech GP na ledové ploché dráze, což je MS jednotlivců, drží v elitní desítce. O víkendu se jel na oválu v Togliatti třetí a čtvrtý závod, v němž se jim ale nedařilo tolik, jako před týdnem v Krasnogorsku, kde se pohodlně vešli do desítky v obou závodech.

 

Pavel Fišer

„V Togliatti byly hrozné podmínky. Mráz pod dvaceti stupni Celsia a hlavně hodně rozbitá dráha. Tonda měl trochu problémy s motorkou, ale na neděli je dal vcelku do pořádku. Co se mne týče, měl jsem s motocyklem problémy už od pátečních tréninků a nepodařilo se mi ho vyladit ani na jednu jízdu. Prostě víkend blbec. Nebylo to ale jen v motorce, sám jsem se necítil dobře, problém byl i v mojí hlavě. Bodů jsme moc nepobrali, v Krasnogorsku to bylo lepší, ale pořád jsme v elitní desítce, což je dobré,“ říkal do telefonu Jan Klatovský, mladší z bratrské dvojice.

Antonín se vrátil na ovály po roční pauze. Společně s bratrem pak tvoří velmi silnou dvojici hlavně pro světový šampionát družstev, který je na programu na přelomu února a března v Berlíně. „Na Rusy nikdo nemá. Pro nás je důležité se rozjet, abychom dobře zvládli nejen evropský šampionát 21. a 22. února v ruské Luchovicy, ale hlavně mistrovství světa družstev. Upřímně řečeno, v Grand Prix si neděláme velké ambice na medailové umístění, ale v Berlíně máme reálnou šanci poprat se s Rakušany a Švédy nebo Němci o stříbro, či bronz. S tím, že vyhrají Rusové, jsou v podstatě všichni smíření. Důležité je, že i v Grand Prix je dokážeme porazit, byť v jednotlivých jízdách. Jejich absolutní špička je ale opravdu někde jinde,“ dodal Jan Klatovský.

Motorky pojedou do Almaty tři dny

 

Seriál GP pokračuje příští víkend v kazašském Almaty. „V neděli po závodě jsme naložili motocykly na přistavený kamión a ten pojede do Kazachstánu po ose v doprovodu policie, aby se nikde nezdržel. Potrvá mu to tři dny. My společně s dalšími jezdci poletíme dvouvrtulovým speciálem v pondělí kolem půlnoci přímo do Almaty,“ přiblížil nejbližší dny Jan Klatovský.

Ruská základna je široká, takže jim nevadí ani neúčast sedminásobného mistra světa Krasnikova v GP. Ten sice vyhrál oba úvodní závody v Krasnogorsku, ale podle ruských zdrojů se soustředí na mistrovství Evropy, protože evropský titul ještě nemá, a případně pomůže týmu ve světovém šampionátu. Má však velmi zdatné kolegy, ať je to Kononov, Koltakov, bratři Chomicevičové nebo Danil Ivanov. Tato pětice si to letos rozdá o celkové prvenství v GP. Pokud se Krasnikov nerozhodne, že se vrátí do seriálu...

Výsledky - GP na ledové ploché dráze (MS jednotlivců) v Togliatti:
Sobota:
1. Kononov
2. D. Ivanov
3. Koltakov (vš. Rus.)
...
10. J. Klatovský
12. A. Klatovský (oba ČR)
Neděle:
1. Kononov
2. D. Chomicevič
3. V. Chomicevič (oba Rus.)
...
10. A. Klatovský
14. J. Klatovský
Průběžně (po 4 z 10 závodů):
1. Koltakov (Rus.) 68 b.
2. Kononov 68
3. D. Chomicevič 57
...
9. J. Klatovský
10. A. Klatovský oba 24 (při rovnosti bodů rozhoduje počet lepších umístění)
kft, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní