Rubriky:

Ostatní

Za obhajobou titulu vyrazí dvojnásobný šampion Fulín na Hungaroringu

30. dubna 2015 13:03 - Praha

Dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu Petr Fulín vstoupí již o tomto víkendu se svým závodním vozem do nové sezony ETCC 2015. Nijak se netají tím, že s novým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer mu půjde o obhajobu dvou mistrovských titulů z předchozích dvou let.

 

Nejlepší český okruhový jezdec současnosti se na start sezony v uplynulých měsících se svým týmem pečlivě připravoval.

„Po testu na Slovakiaringu jsme byli spokojeni, ale pro Hungaroring máme určitě rezervy v nastavení. Víme však, na co se zaměřit," říká před startem prvního závodního víkendu letošní sezony Petr Fulín, který po loňské sezoně přesedlal z BMW 320si na SEAT Leon Cup Racer.

První podnik evropského poháru cestovních vozů ETCC 2015 se jede na maďarském okruhu Hungaroring nedaleko Budapešti, který je v kalendáři ETCC naprostou novinkou. Fulínův nový vůz je připravován zkušeným týmem Křenek Motorsport za podpory českého importéra vozů SEAT.

„Stejně jako Petr Fulín a všichni z týmu Křenek Motorsport se už nemůžeme dočkat ostrého startu nové sezon. Petrovi držíme palce, aby mu první závod s novým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer vyšel přesně podle jeho představ, a získal tak dobrou výchozí pozici do dalších letošních závodů," nechal se slyšet ředitel divize SEAT Aleš Novák.

zp

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.