Rubriky:

Ostatní

Hrátky s rychlostí. Bechyně znovu láká příznivce adrenalinu a spáleného benzínu

27. května 2015 16:29 - Praha

Nadcházející víkend bude na letišti v jihočeské Bechyni opět patřit silným motorům. Při akci Dragster Euro Games zařve nedaleko Tábora najednou několik desítek tisíc koní, vrcholem programu bude vystoupení Němce Gerda Habermanna, který se pokusí s vozem poháněným tryskovým motorem pokořit magickou hranici 400 km/h.

 

www.dragsters.cz

Rychlé stroje na dvou i čtyřech kolech, adrenalin, vůně spálených gum i benzínu... Během tří dnů se v Bechyni představí přes 100 závodních týmů z celé Evropy, jejichž monstra projedou trať, která měří čtvrt míle, hluboko pod deset vteřin a některá z nich dosáhnou v cíli rychlosti přes 300 km/h. Zároveň je součástí této akce i vložený závod MČR dragsterů motocyklů.

Na akci se představí se svými motocykly také Roman Sixta a Petr Denis, takže diváci nebudou ochuzeni ani o vůni a jadrný zvuk nitromethanových dvouválců, se kterými se účastní ME dragsterů ve třídě Super Twin Top Fuel.

Vrcholem programu bude show Gerda Habermanna, který se pokusí se svým Jet dragsterem překonat svůj rekord trati z roku 2012. Před třemi lety tachometr ukázal 378 km/h. Padne letos hranice 400 km/h?

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní