Rubriky:

Ostatní

Debut na Markétě ozdobil triumfem. Parádní večer, jásal Pawlicki

21. září 2015 23:31 - Praha

Závodní premiéra na Markétě mu vyšla skvěle! Polský plochodrážník Przemyslaw Pawlicki proměnil svou první účast na tradičním Memoriálu Luboše Tomíčka ve vítězství, když ve finále dokázal porazit jak Rusa Renata Gafurova, tak největšího favorita pondělního závodu Nickiho Pedersena z Dánska.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Všichni ve startovním poli byli skvělí jezdci, každý z nich mohl vyhrát, tudíž jsem z triumfu obrovsky šťastný. Byl to vážně parádní večer," rozplýval se Pawlicki.

Těžil ze skutečnosti, že do finálové jízdy šel z první pozice a tudíž si mohl vybrat závodní dráhu. „Důležitý okamžik na cestě k výhře v závodě, který beru velmi prestižně," tvrdil Pawlicki.

Za zády nechal Rusa Gafurova i velezkušeného Dána Pedersena, dvojnásobného vítěze Tomíčkova memoriálu. „Potřetí jsem tu skončil na stupních vítězů. Doufám, že na čtvrtý pokus už vyjde vítězství," brblal Gafurov.

Milík na pódium nedosáhl

Pedersen, trojnásobný mistr světa, snil o zkompletování hattricku z Tomíčkova memoriálu, což se v minulosti podařilo jen čtyřem jezdcům. „Nepodařilo se mi však najít ideální nastavení, neměl jsem potřebnou rychlost v průběhu celého večera, tudíž musím být rád za stupně vítězů," pokrčil smířlivě rameny Pedersen.

Zklamání cítil i nejlepší z domácích borců. Václav Milík totiž čtvrtou příčkou zopakoval loňský výsledek. „Chtěl jsem se zlepšit a vybojovat pódiové umístění," posteskl si Milík.

„Jenže jsem neudělal tolik bodů, abych si mohl vybrat startovní pozici. A v okamžiku kdy jsem vyrážel do finále od prken, nebylo to dobré. Jednu příčku jsem vybojoval, více jsem nesvedl," netajil rozčarování Milík.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní