Rubriky:

Ostatní

Šílené kotrmelce. Syn legendy F1 zázrakem přežil

24. září 2015 07:00 - Praha

Po takovém karambolu snad nelze jinak, než začít věřit na anděly strážné. Syn legendárního brazilského pilota formule 1 Nelsona Piqueta Pedro při závodu série Porsche GT3 Cup v Brazílii udělal se svým vozem dohromady devět salt a z děsivé nehody přitom vyvázl jen s modřinami. Podívejte se na video, z kterého se vám zatočí hlava.

Potomek trojnásobného světového šampióna při nájezdu do pravotočivé zatáčky škrtl do soupeře na pravé straně a vůz se při kontaktu vznesl do vzduchu. Co následovalo, bylo jako z hororu. Auto s bezmocným sedmnáctiletým jezdcem udělalo devět salt a pak tvrdě dosedlo na dráhu.

U zdemolovaného vraku byli okamžitě lékaři a následně byl Piquet převezen do nemocnice v Goianii. Zpráva doktorů ale zněla neuvěřitelně: brazilský jezdec utrpěl jen zhmožděniny, což později sám doložil fotkou obličeje plného monoklů, kterou umístil na sociální síti s douškou „Jen malá jizvička, jinak jsem v pohodě. Díky všem za podporu."

Krom fanoušků mladého jezdce si pořádně si oddechl i jeho otec Nelson. „Mohu potvrdit, že je Pedro v pořádku a brzy bude doma," napsal na svůj twitterový účet šampión formule 1 z let 1981, 1983 a 1987.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní