Rubriky:

Ostatní

Prokop si vyzkouší okruhy, v Mugellu pojede s Kubicou

7. března 2016 18:44 - Praha

Účastník mistrovství světa v rallye Martin Prokop si vyzkouší závody na okruzích a v týmu MP-Sports bude mít hvězdného polského spolujezdce, bývalého pilota formule 1 Roberta Kubicu. O víkendu 18. a 19. března spolu ve speciálu Mercedes Benz SLS GT3 pojedou dvanáctihodinovku v Mugellu.

 

Sports MP, ČTK

Závod na toskánském okruhu bude součástí seriálu 24H Series. "Pro mě to bude obrovská zkušenost. Bude to můj první závod na okruhu a tak vše bude zcela nové. Samozřejmě jsme během minulého roku absolvovali nějaké testy, ale jako závod to bude má premiéra. Jsem nadšený z toho, že Robert bude součástí našeho týmu," uvedl v tiskové zprávě Prokop, který v neděli dojel sedmý v Mexické rallye a letos si vyzkoušel i Rallye Dakar.

Jednatřicetiletý Kubica vyhrál v roce 2008 ve formuli 1 Velkou cenu Kanady, tři roky nato si ale vážně zranil ruku a z elitního seriálu přešel rovněž k rallye. "Jsme nadšeni, že se nám podařilo získat Roberta do sestavy pro závod v Mugellu. Mít bývalého pilota formule 1 v týmu je pro náš první závod něco skutečně výjimečného," řekl manažer týmu MP-Sports Quirin Müller.

Kubica prohlásil, že se návratu na okruhy nemůže dočkat. "Martin je můj kamarád ze seriálu WRC a jeho tým dobře znám. Pro mne samotného to bude první zkušenost s vozem kategorie GT3, ale jsem přesvědčen, že i jako nově sestavený tým podáme kvalitní výkon a zajedeme dobrý výsledek. Nebudeme se půl dne vozit jen tak do počtu," uvedl Kubica.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní