Rubriky:

Ostatní

Plochodrážní GP v Praze pojede na divokou kartu opět Milík

18. května 2017 10:20 - Praha
(Aktualizováno: 18. května 2017 12:13)

Václav Milík dostal počtvrté za sebou divokou kartu pro plochodrážní Grand Prix České republiky, která se pojede 10. června tradičně na pražském stadiónu Markéta na Břevnově. Startovat by měl i přes zranění kotníku z uplynulého víkendu. Prvním náhradníkem pro čtvrtý závod seriálu mistrovství světa bude zkušený Josef Franc, druhým Matěj Kůs.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Organizátoři pražského podniku se s promotéry MS domluvili na obsazení pozice českým talentem již v pátek. Brzy čtyřiadvacetiletý Milík zasáhl do Grand Prix na Markétě již v roce 2012 z pozice náhradníka, v předchozích třech letech jako držitel divoké karty. O víkendu se však nejlepší domácí závodník posledních let zranil při extralize ve slovenské Žarnovici.

Ohrozit jeho start v prestižním závodě by to však nemělo. "Jde konkrétně o zlomeninu části lýtkové kosti, ale podle lékaře to nebude problém a za týden by mohl zase jezdit. Specifikace toho zranění zní hůře, než to doopravdy je. Vašek podstoupil drobný zákrok v pardubické nemocnici a dnes už by měl být doma," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze sportovní ředitel závodu Pavel Ondrašík.

I proto zatím Milík oficiálně zůstává na startovní pozici 16. "Chce závodit a být na motorce co nejrychleji zpátky. Pokud by nebyl schopen v příštím týdnu závodit a sedět na motorce tak, aby předváděl výborné výkony, jaké předvádí od začátku sezony, nahradí ho Pepa Franc. Oba dva jsou nyní o dost jinde než zbytek republiky. Reálně by si tu divokou kartu zasloužili oba, ale máme tam bohužel jen jediné místo," dodal Ondrašík.

Milíkovým cílem v předchozích letech byl postup do semifinále mezi nejlepších osm jezdců, ale zatím tomu zůstal loňský vicemistr Evropy pokaždé hodně vzdálen. Loňský tříbodový zisk je jeho dosavadním maximem. Čáslavský rodák nadále usiluje o stabilní pozici v Grand Prix, v kvalifikačních závodech pro příští rok postoupil jako jediný Čech do semifinále.

V červnu se v Praze pojede závod Grand Prix již pojedenadvacáté za sebou. Na startu by měly být všechny největší hvězdy současnosti, včetně úřadujícího světového šampiona Grega Hancocka z USA. Čtyřnásobný mistr světa pojede v české metropoli týden po svých sedmačtyřicetinách.

Současná kapacita tribun břevnovského stadionu je 7500 diváků. Na začátku týdne zbývala k dispozici už jen tisícovka vstupenek, organizátoři očekávají, že se pojede před vyprodaným hledištěm.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní