Rubriky:

Rallye

Živě

Kopecký ovládl Rallye Bohemia a získal šestý český titul

1. července 2018 15:49 - Mladá Boleslav
(Aktualizováno: 1. července 2018 16:02)

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Rallye Bohemia a s předstihem si zajistil šestý titul mistra České republiky v automobilových soutěžích. Šestatřicetiletý pilot porazil druhého Václava Pecha o 37,6 sekundy, z dramatického boje o třetí místo vyšel nejlépe Ole Christian Veiby z Norska.

 

Černý Vít, ČTK

Kopecký, který kraluje české rallye nepřetržitě čtvrtou sezonu, vykročil za osmým triumfem na Bohemii už v sobotu, kdy vyhrál úvodních sedm rychlostních zkoušek. Na okruhu v Sosnové na Českolipsku sice poté nejrychlejší nebyl, ale dnes opět sbíral nejrychlejší časy. Až závěrečné městské erzetě v Mladé Boleslavi mohl jet i pro diváky a ze svého náskoku lehce ztratil.

"Neudělali jsme žádnou chybu, vše fungovalo skvěle, takže to dopadlo na výbornou. Navíc vezeme z Mladé Boleslavi titul, co víc si přát?" pochvaloval si Kopecký po vítězství ve 45. ročníku soutěže.

"Rychlé zkoušky jsou tady pěkné, jen bych se vrátil spíše na Liberecko, kde jsou náročnější a techničtější. Tady na Mladoboleslavsku jsou to letecké dny," řekl Kopecký, který na českých tratích proměnil v triumf 22 startů v řadě. Naposledy nevyhrál před čtyřmi lety v Českém Krumlově, kde havaroval v posledním měřeném testu.

Rallye Bohemia, pátý závod seriálu mistrovství ČR v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:28:12,3,
2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -37,6,
3. Veiby, Skjaermoen (Nor./Škoda Fabia R5) -1:18,3,
4. Štajf, Ehlová (Škoda Fabia R5) -1:26,2,
5. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:26,3,
6. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -1:36,7,
7. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -2:11,8,
8. Vojtěch, Ernst (Škoda Fabia R5) -2:23,1.
ČTK

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.