Rallyesprint na Vsetínsku vyhrál na sněhu nečekaně Březík

VSETÍN

Překvapivým vítězstvím Martina Březíka skončil závěrečný díl mistrovství České republiky ve sprintrallye. Na Vsetínsku, kde se v sobotu konala Würth - Partr rallye, se museli startující vyrovnat s náročnými podmínkami v podobě sněhu a ledu na trati. Pořadatelé kvůli tomu dokonce museli i upravit harmonogram soutěže a zkrátit či zrušit některé rychlostní zkoušky.

Na Valašsku se nakonec odjelo šest místo plánovaných osmi erzet a klesl i počet "ostrých" kilometrů. Hned v úvodu soutěže odstoupil kvůli technické závadě jeden z hlavních favoritů Jan Kopecký a stejně dopadli i Jiří Volf a Polák Grzegorz Grzyb. A vzhledem k tomu, že na startu nebyl již s předstihem jistý mistr Josef Semerád, byl boj o první místo otevřenou záležitostí.

Nejlépe si nakonec počínal Březík, jenž porazil druhého Vladimíra Barvíka o 55 vteřin. Ten si však tímto výsledkem pojistil celkové druhé místo v šampionátu. V konečném součtu třetí Josef Peták, jenž vyhrál skupinu A a třídu S1600, na startu stejně jako Semerád chyběl.

Výsledky:
1. Březík, Svoboda (Mitsubishi Lancer EVO IX) 43:38,6, 2. Barvík, Mynářová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -54,9, 3. Běhálek, Černohorský (Subaru Impreza Sti) -1:03,5, 4. Jelínek, Kotěna (Mitsubishi Lancer EVO VII) -1:43,6, 5. Tlusťák, Dresler (Citroën Saxo Kit Car) -1:48,1, 6. Prášil, Prášilová (Škoda Felicia) -2:02,4.