Rubriky:

Rallye

Rossi si chce na Novém Zélandu užít při rallye zábavu

14. listopadu 2006 17:07 - WELLINGTON

Sedminásobný motocyklový šampion Valentino Rossi dorazil dva dny před startem Rallye Nový Zéland vrtulníkem do dějiště předposledního dílu šampionátu v automobilových soutěžích. Italský fenomén, jemuž letos těsně unikl šestý titul v elitní kategorii MotoGP, bere rallye jako zpestření závěru sezóny.

Sedmadvacetiletý Rossi si zkusí automobilové soutěže podruhé v kariéře. Před čtyřmi lety se představil v Britské rallye na peugeotu, ale nedokončil ani program prvního dne. Nyní bude řídit soukromé subaru.

"Už jsem si řízení subaru vyzkoušel loni v Itálii a rozhodl jsem se, že pojedu tady na Novém Zélandu, protože je to jedna z nejlepších rallye v šampionátu," řekl Rossi po příletu do oblasti Waikato, kde se bude šotolinová soutěž od čtvrtka konat.

Navzdory tomu, že už absolvoval testovací jízdy s formulí Ferrari, tvrdí Rossi, že jeho druhou vášní po motocyklech je právě rallye. "Rád bych se s autem co nejrychleji seznámil a dojel až do konce. Ale hlavní pro mě bude užít si to," dodal motocyklový fenomén.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye