Tänak vyhrál po Finsku i Německou rallye, Kopecký ovládl WRC2

Estonský jezdec Ott Tänak obhájil vítězství v Německé rallye a oslavil třetí triumf v této sezóně mistrovství světa. Pilot Toyoty uhájil v závěrečné třetí etapě první místo před dotírajícím Belgičanem Thierrym Neuvillem, vedoucí muž šampionátu zaostal na druhém místě o 39,2 sekundy. Vítězství v kategorii WRC2 vybojoval Jan Kopecký, celkově byl devátý.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Ott Tänak obhájil vítězství v Německé rallye Video: sntv

Tänak v Sársku navázal na triumf v předchozí rallye ve Finsku. Neuville dnes útočil, ztrátu ale dokázal jen mírně snížit. Třetí za lídrem týmu Hyundai dojel další jezdec Toyoty Esapekka Lappi z Finska, za Tänakem zaostal už o minutu.

Na čtvrté místo se propracoval úřadující mistr světa Sébastien Ogier, kterého v sobotu srazil z boje o čelo defekt. Francouzský pilot Fordu dnes dvakrát vyhrál a jednou byl druhý, k posunu pořadím mu pomohly i výpadky soupeřů v první erzetě. Po sobotě druhý Španěl Dani Sordo vyletěl z trati do vinice a s poničeným autem musel odstoupit, třetí Jari-Matti Latvala z Finska skončil kvůli poruše toyoty.

Kopecký zvítězil v nižší kategorii navzdory defektu v sobotní deváté rychlostní zkoušce, po níž se z prvního místa propadl až na deváté. Postupně ale stahoval ztrátu a po druhém z dnešních tří testů se dostal znovu do čela. "Musím říct, že tohle byl opravdu skvělý víkend. Nevzdali jsme se a nakonec se to vyplatilo," řekl pilot Škody Fabia R5.

V průběžném pořadí mistrovství světa zvýšil Neuville po devátém závodě sezóny náskok v čele před Ogierem na 23 bodů. Třetí Tänak ztrácí 36 bodů.