Rubriky:

Rallye

Katalánskou rallye vede s téměř půlminutovou převahou Tänak

26. října 2018 19:12 - Barcelona

Ott Tänak je suverénním lídrem Katalánské rallye po první etapě. Estonský pilot Toyoty vede po sedmi rychlostních zkouškách s náskokem 26,8 sekundy před Danim Sordem ze Španělska v hyundai. První čtyři místa patří jezdcům čtyř různých značek, těsně třetí je Brit Elfyn Evans s fordem jen o půl sekundy před hvězdou Citroënu Sébastienem Loebem. Devítinásobný mistr světa z Francie je na startu potřetí v sezóně, zatím byl nejlépe pátý v Mexiku.

 

skodamotorsport.com

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký se drží na 15. místě. V kategorii WRC2, ve které už má jistý titul mistra světa, je čtvrtý.

Lídr mistrovství světa Thiery Neuville z Belgie je až devátý už s minutovou ztrátou na Tänaka, jeho největší rival a francouzský obhájce titulu Sébastien Ogier má na sedmé pozici o dvacet sekund lepší čas. Oba měli v první etapě handicap v tom, že na šotolině jako první jezdci na trati čistili soupeřům trať.

"Pro jezdce vpředu to dnes bylo velmi těžké, ztráceli jsme čas celý den," konstatoval Ogier. "Snažili jsme se, ale v těchhle podmínkách... Být první na trati není jednoduché," potvrdil Neuville.

Neuville v předposlední soutěži sezóny hájí před Ogierem sedmibodový náskok. Tänak, který z předchozích čtyř závodů tři vyhrál, než minule v Britské rallye odstoupil z prvního místa, je o další 14 bodů zpět. V sobotu bude rallye pokračovat na asfaltových cestách sedmi rychlostními zkouškami, v neděli jsou na programu zbývající čtyři.

Katalánská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 1:34:27,4
2. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -26,8
3. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -29,7
4. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C3) -30,2
5. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -37,6
6. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai -39,1
.15. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia) -4:17,6
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye