Rubriky:

Rallye

Řízky od mamky a uzeniny? Poukázkou na titul je červená řepa či rýžový nákyp

27. října 2018 08:40 - Salou

Řízky od mamky a uzeniny z domova vyměnil za saláty s proteinovými tyčinkami. A teď se může pyšnit titulem mistra světa! Nenápadné detaily, které dělají z dobrých sportovců vynikající. Správná strava je jednou z podstatných složek při cestě na vrchol. V případě Jana Kopeckého, pilota továrního týmu Škoda Motorsport, představovala dokonce část mozaiky, po jejímž složení mohl šestatřicetiletý borec slavit absolutní prvenství v automobilovém šampionátu třídy WRC2.

Sport.cz

Při cestě na vrchol, když podepsal kontrakt s mladoboleslavskou automobilkou, spojil síly s uznávaným expertem Jaromírem Jiříkem, který v minulosti připravoval tréninkové plány a jídelníček pro hvězdy sportovního nebe jako byli Rominger, Hingisová, Liuzzi a další.

Během bojů o vteřiny závodníci mladoboleslavského týmu musí zapomenout na jakékoliv maso, přestože mnohdy brblají a zkoušejí Jaromíra Jiříka obměkčit. Marně.

Servíruje se rýžový nákyp, salát z červené řepy, těstoviny, proteinové tyčinky... Jídelníček pilotů týmu Škoda Motorsport v mistrovství světa je velice pestrý. Co má kuchař pracující v hodně stísněných podmínkách zakázané? A jaká odměna čeká na piloty po absolvování všech měřených testů?

Radek Malina (Salou), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye