Rubriky:

Rallye

Tomeček poškozený kamión opraví, ale až po třetí etapě

8. ledna 2007 12:32 - MÁLAGA

Nepříliš vydařený start do dakarské rallye má za sebou český pilot kamiónu Tatra Tomáš Tomeček. Od sobotní první etapy totiž pokračuje s poškozeným pohonem pravého předního kola a hned na úvod ztratil na čelo kategorie kamiónů více než 100 minut. Jeho odstup od nejlepších se zřejmě prohloubí i v pondělí, neboť opravu poškozené části vozu plánuje Letka Racing tým až v cíli dnešní třetí etapy.

 

Letka Racing Team

"Dnešní etapu absolvujeme, podobně jako celý nedělní přejezd, v konfiguraci 4x3 a bez možnosti dohušťování pravého předního kola za jízdy. Po příjezdu do bivaku se přes noc pokusíme o výměnu kloubového hřídele pravého předního kola," uvedl Tomeček na svých na oficiálních internetových stránkách.

Problém by to prý být neměl, neboť zkušený jezdec přesně ví, v čem spočívá problém. "Musíme vyměnit kloubový hřídel. Nezbývá nám než doufat, že všechno klapne, že se oprava zdaří a budeme moci pokračovat dále," přál si Tomeček před startem dnešní první africké etapy. V úterý by totiž mohl být chybějící pohon 4x4 velkou komplikací. "Další etapa vedoucí z Ar-Rašídíje do Varzázátu již slibuje duny, se kterými bychom bez plnohodnotného předního pohonu mohli mít problémy," vysvětlil Tomeček.

Jeden z trojice českých účastníků v kategorii kamionů poškodil svůj speciál při nárazu v jedné ze zatáček na úzké cestě prvního dne. Původně to sice vypadalo, že se nejedná o nic vážného, ale o pár kilometrů dále se ukázalo, že tatra má poškozený disk kola. Po provizorní opravě Tomeček společně s Ladislavem Lálou a Vojtěchem Morávkem dojeli do cíle, klasifikováni však byli až na 66. pozici. Ta jim patřila i před startem dnešní třetí etapy. Nedělní program byl totiž pro kamiony s ohledem na úzké cesty zrušen.

ČTK

Zrušit