Rubriky:

Rallye

Třicátý Dakar bude tvořit 6000 kilometrů zkoušek

20. dubna 2007 18:02 - LISABON

O 1700 kilometrů delší než v letošním roce bude příští ročník pouštního závodu Rallye Dakar. Na páteční prezentaci jubilejního třicátého vydání slavné soutěže v Lisabonu představili pořadatelé předběžný plán, podle něhož účastníci absolvují bezmála 6000 kilometrů rychlostních zkoušek.

 

Vierka Kaštanová

Start bude stejně jako letos v Portugalsku, z mapy dakarské rallye ale oproti minulosti vypadnou kvůli bezpečnostním opatřením tradiční pasáže v Mali. "Reagovali jsme tím na doporučení tamního ministerstva zahraničních věcí. Situace je tam velmi nestabilní," zdůvodnil rozhodnutí ředitel závodu Etienne Lavigne na tiskové konferenci v Lisabonu. Už před posledním ročníkem museli z bezpečnostních důvodů organizátoři pozměnit trasu a z programu stáhli část nebezpečných etap právě v Mali.

Start 30. ročníku se uskuteční 5. ledna opět v Lisabonu a po dvou etapách po portugalském území se konvoj přesune na africký kontinent do Maroka, Mauritánie a Senegalu. Nejvíce etap absolvují jezdci v Mauritánii, v jejímž hlavním městě Nuakšottu také stráví 13. ledna jediný volný den. Vítězové budou známí 20. ledna v Dakaru. Letošní rallye měřila celkem 7915 kilometrů, z toho 4309 bylo měřených.

ČTK

Zrušit