Rubriky:

Rallye

Kresta si odskočil za volant speciálu pro Dakar

27. června 2007 16:35 - PRAHA

Rozbité kamenité stezky i duny marocké pouště okusil soutěžní pilot Roman Kresta. Bývalý jezdec tovární stáje Ford testoval na severu Afriky pro tým BMW speciál pro Rallye Dakar X3 X-Raid, jak ale sám po návratu přiznal, jeho účast ve slavném pouštním dobrodružství není na pořadu dne.

 

BPA

„Stáj BMW používá tlumiče značky Reiger, což je značka, s níž i já spolupracuji už mnoho let. S nizozemským výrobcem se tedy známe už dlouho, což v pozvání na testy sehrálo také svou roli. Právě zkouška tlumičů byla jedním z řady testovacích úkolů. Zkoušeli jsme i zcela nové prvky,“ uvedl ve středu Kresta na svých internetových stránkách.

Že by jej mohli čeští fanoušci spatřit na startu proslulého závodu, prý ale nehrozí. „Byla to velmi poutavá práce, dalším podobným jízdám a vývoji bych se určitě nebránil. Nicméně má testovací premiéra určitě nemá nic společného s mým možným startem v Rallye Dakar. Stále jsem především klasický soutěžák,“ doplnil jednatřicetiletý pilot.

pn, Sport.cz

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.