Tänak vyhrál Britskou rallye a přiblížil se k titulu mistra světa

Estonský jezdec Ott Tänak vyhrál s vozem Toyota Yaris Britskou rallye a po šestém vítězství v sezoně se přiblížil k zisku titulu mistra světa. Druhý s odstupem necelých 11 sekund dojel na kluzkých tratích ve Walesu Belgičan Thierry Neuville a třetí byl obhájce britského i celkového prvenství Sébastien Ogier, který dvě soutěže před koncem šampionátu ztrácí na Tänaka 28 bodů.

Estonský jezdec Ott Tänak vyhrál Britskou rallye

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který jel s novým spolujezdcem Janem Hlouškem, skončil osmnáctý. V pořadí WRC2 byl desátý.

Tänak vedl po sobotní druhé etapě o 11 sekund a v závěrečných rychlostních zkouškách svou první pozici bezpečně kontroloval. Další body mu vynesl nejrychlejší čas v závěrečném testu. Neuville udržel druhé místo o 13 vteřin před Ogierem, který je s pěti triumfy rekordmanem Britské rallye.

Tänak přiznal, že se musel vyrovnávat s velkým psychickým tlakem. "Náskok byl jen kolem deseti sekund a pořád jsme museli jet na maximum. Je skvělé, že nám to vyšlo, ale stále ještě máme před sebou dvě rallye. A z minulosti víme, jaké drama může v závěru šampionátu nastat," řekl v cíli estonský vítěz.

Za tři týdny je na programu Katalánská rallye, v polovině listopadu pak mistrovství světa vyvrcholí v Austrálii.