Rubriky:

Rallye

Rallyesprint v Praze zpestří erzeta na Rošického stadiónu

28. června 2007 14:21 - PRAHA

Rychlostní zkouška přímo na strahovském stadiónu Evžena Rošického zpestří letošní 13. ročník TipCars Pražského rallyesprintu. Pořadatelé závodu, který každoročně uzavírá domácí soutěžáckou sezónu, se totiž rozhodli, že automobiloví jezdci poměří 7. a 8. prosince své schopnosti v paralelních soubojích přímo na stadiónu. Vznikne zde totiž 600 až 700 metrů dlouhá trať.

 

PRÁVO/Milan Malíček

"Po minulém ročníku jsem se rozhodl, že musím udělat něco, co závod oživí. Nápad jet na stadiónu jsem měl už dlouho, ale bylo potřeba přesvědčit pár lidí," uvedl ředitel rallye Petr Mihule na dnešní tiskové konferenci.

Speciálně kvůli této akci bude tartanový ovál pokrytý speciálně upevněnou zámkovou dlažbou, na které se bude jezdit. "Zvažovali jsme, že bychom jako povrch zvolili šotolinu, nebo asfalt, ale s ohledem na možné počasí a práci s jeho položením jsme se nakonec rozhodli takhle," řekl Mihule. Pořadatelé si již spočítali, že budou muset zakoupit 170 000 dlažebních kostek.

Nově vzniklou supererzetu si jezdci vyzkouší dvakrát. Poprvé v pátek odpoledne, kdy celou rallye zahájí, a poté v sobotu na závěr soutěže. "Díky tomu došlo i ke změnám v tradičním programu rallye. Kromě stadiónu pojedeme ještě dvakrát tradiční erzety Řeporyje a strahovský okruh," nastínil Mihule své plány. Momentálně však ještě není rozhodnuto, kolik okruhů či koleček jezdce přímo na stadiónu čeká. "Budu o tom ještě s nimi mluvit. Chci slyšet jejich názor," vysvětlil.

V pátek se navíc na stadiónu uskuteční i exhibiční závod dvou jedenáctičlenných týmů, kteří porovnají své závodní schopnosti za volantem subaru. V něm by se měli představit jezdci, spolujezdci, politici a další celebrity. Kapitánem výběru Prahy, který vyzve "zbytek světa", byl podle Mihuleho jmenován populární herec a bavič Petr Čtvrtníček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye