Rubriky:

Rallye

Toyota potvrdila příchod rallyeového šampiona Ogiera

27. listopadu 2019 13:29 - Jyväskylä

Šestinásobný mistr světa v rallye Sébastien Ogier z Francie bude v příštím roce jezdit za tovární tým Toyoty. Nahradí v něm Estonce Otta Tänaka, který letos přerušil jeho vítěznou sérii a v příští sezoně bude hájit barvy Hyundaie.

 

Christian Alminana, ČTK/AP

Společně s Ogierem budou v Toyotě působit Brit Elfyn Evans a Fin Kalle Rovanperä, který letos získal titul mistra světa v kategorii WRC2 Pro s továrním týmem Škoda Motosport.

"Víme, jak silný Sébastien je a všichni se těšíme na spolupráci s ním i s Julienem (Igrassiou - spolujezdcem). Myslím si, že to, že jsme schopni získat pilota takových kvalit, říká hodně o tom, čeho jsme v tak krátkém čase s týmem dosáhli," uvedl šéf týmu Tommi Mäkinen. Toyota se do rallyeového MS vrátila po osmnáctileté přestávce v roce 2017.

Pětatřicetiletý Ogier podepsal v novém působišti roční smlouvu, Evans a Rovanperä mají dvouleté kontrakty. Japonská automobilka tak kompletně mění složení svého rallyeového týmu. Vedle Tänaka v něm skončil i Fin Jari-Matti Latvala a Brit Kris Meeke.

Ogier, který letos skončil v MS třetí, se zástupci Toyoty jednal již v roce 2016 před vstupem týmu do šampionátu. "Tehdy se nám to nepodařilo dotáhnout do konce. Teď jsem nadšený, že mohu začít spolupracovat s tak ikonickou značkou, jako je Toyota, a mým dětským idolem Tommim Mäkinenem," řekl Ogier. "Všichni tři jsme v týmu noví, takže pro nás bude výzva se vše naučit. Uděláme ale maximum, abychom to zvládli co nejrychleji," doplnil rodák z Gap, který v minulosti jezdil s citröenem, volkswagenem a fordem.

ČTK

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye