Loeb vyhrál potřetí za sebou na Korsice, Kopecký byl sedmý

Trojnásobný mistr světa Francouz Sébastien Loeb v neděli vyhrál potřetí za sebou Korsickou rallye a v pořadí mistrovství světa znovu stáhl náskok vedoucího Fina Marcuse Grönholma. Oba dělí čtyři body, do konce sezóny zbývající tři soutěže. Český pilot Jan Kopecký skončil na Korsice sedmý a popáté si letos připsal body. V juniorské kategorii uhájil konečnou bronzovou příčku Martin Prokop.

V pátek sice zahájil soutěž nejlépe Grönholm s fordem, ale už v odpolední druhé polovině se propracoval do čela Loeb za volantem citroënu a už vedení nepustil. Na ostrovních asfaltových silnicích vyhrál před domácími fanoušky dohromady devět z 15 odjetých erzet. Úplně první měřený test byl kvůli neukázněným divákům zrušen.

Během víkendu Loeb svůj náskok už jen zvyšoval a nakonec porazil finského rivala téměř o půl minuty. Třetí skončil Španěl Daniel Sordo se druhým citroënem, který svému týmovému kolegovi vydatně pomáhal. Když erzety nevyhrával Loeb, pak právě Sordo. Francouzský šampion zvítězil na třetí rallye za sebou, ze třinácti soutěží v této sezóně sedmkrát nenašel přemožitele. Dnešní triumf je jeho 35. v kariéře.

Kopecký se v měřených testech neustále pohyboval kolem desátého místa a dlouho atakoval bodované pozice. Na ně mu definitivně pomohl v sobotu až po skončení druhé etapy Francois Duval, neboť kvůli technické závadě nebyl schopen dojet ve stanoveném času do servisu.

Dnes si Kopecký s navigátorem Filipem Schovánkem ještě polepšili, díky dvěma bodům poskočili do elitní desítky pořadí MS a zároveň si spravili chuť po nevydařené Katalánské rallye, která se jela před týdnem. Prokop si v juniorské kategorii nemohl ze třetího místa polepšit, ale díky vítězství ve své třídě ho uhájil. Pro jezdce seriálu JRC byla rallye na Korsice poslední.

Piloty v hlavní kategorii čeká první ze tří zbývajících soutěží za dva týdny v Japonsku.

Korsická rallye
1. Loeb (Fr./Citroën) 3:28:31,6, 2. Grönholm (Fin./Ford) -23,7, 3. Sordo (Šp./Citroën) -44,3, 4. Latvala (Fin./Ford) -2:30,5, 5. P. Solberg (Nor./Subaru) -2:42,1, 6. Atkinson (Austr./Subaru) -3:53,8, 7. Kopecký (ČR/Škoda) -8:02,9, 8. Pons (Šp./Subaru) -9:34,2, 9. H. Solberg (Nor./Ford) -10:12,2, 10. Bettega (It./Ford) -18:20,8, ...18. Prokop (ČR/Citroën) -23:59,5.