Rubriky:

Rallye

Úvod Švédské rallye patřil Solbergovi

7. února 2008 21:43 - KARLSTAD

Do Švédské rallye vstoupil nejlépe norský jezdec Petter Solberg se subaru. Mistr světa z roku 2003 ve čtvrtek večer vyhrál v Karlstadu diváckou supererzetu dlouhou necelé dva kilometry o půl sekundy před Finem Jarim-Mattim Latvalou. Třetí čas zajel Latvalův krajan a kolega z týmu Ford Mikko Hirvonen.

 

SWRT

Čtvrtým místem zahájil druhou letošní soutěž vítěz úvodní Rallye Monte Carlo Francouz Sébastien Loeb s citroënem. Čtyřnásobný světový šampión a jediný neskandinávský jezdec, který kdy vyhrál Švédskou rallye, ztratil na Solberga 1,1 sekundy.

Šestnácté místo obsadil Martin Prokop s produkčním vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, který za Solbergem zaostal o rovných deset sekund. Další český jezdec Josef Semerád se na úvodním úseku převrátil přes střechu, ale v soutěži by měl pokračovat. Hned na začátku však nabral více než minutovou ztrátu.

Švédská rallye:
1. P. Solberg (Nor./Subaru) 1:28,9, 2. Latvala -0,5, 3. Hirvonen (oba Fin./Ford) -0,9, 4. Loeb (Fr./Citroën) -1,1, 5. H. Solberg (Nor./Ford) -1,5, 6. Galli (It./Ford) -2,0, ...16. Prokop (ČR/Mitsubishi) -10,0.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye