Peták s Joskou vyhráli sprintrallye Vyškov

VYŠKOV

Josef Peták se spolujezdcem Liborem Joskou na Peugeotu 207 S2000 zvítězili ve vyškovské Böttcher rallye, která byla úvodním podnikem letošního devítidílného seriálu mistrovství České republiky ve sprintrallye. Triumf vozů peugeot v souboji s mitsubishi podtrhl druhým místem Roman Odložilík, který měl ztrátu na vítěze 13 sekund.

O pořadí na prvních dvou místech se rozhodlo až v předposlední rychlostní zkoušce, v níž Peták předstihl Odložilíka a svůj náskok 2,9 sekundy ještě v závěrečné rychlostní zkoušce zvýšil. Třetí místo obsadil loňský vítěz z Vyškova Josef Semerád, čtvrtý byl obhájce titulu mistra republiky Karel Trojan. Na 9. místě skončil Jan Kopecký s fabií.

Odložilík vedl od třetí rychlostní zkoušky, kdy vystřídal na prvním místě Semeráda. V závěru ale nestačil čelit náporu Petáka.

Celkově měla rallye Vyškov osm rychlostních zkoušek v celkové délce 77,44 kilometru. Vítězný Peták byl nejrychlejší ve třech rychlostních zkouškách, dvě vyhrál Odložilík a Trněný a jednu Semerád.

Böttcher rallye:
1. Peták, Joska 47:06,6, 2. R. Odložilík, P. Odložilík (oba Peugeot 207) -13,0, 3. Semerád, Niemetz -19,4, 4. Trojan, Řihák -31,7, 5. Jelínek, Kotěna -33,7, 6. Pantálek, Novák -39,6, 7. Červenka, Rajnoha -1:24,9, 8. Ducháček, Dufek (všichni Mitsubishi Lancer) -1:27,4, 9. Kopecký, Šlambora (Škoda Fabia) -1:31,6.