Rubriky:

Rallye

Sordo vede Jordánskou rallye o sekundu před Loebem

25. dubna 2008 12:39 - AMMÁN

Premiérovému ročníku Jordánské rallye po první etapě vládnou vozy Citroën. Úvod čtvrté soutěže mistrovství světa zvládl nejlépe Španěl Daniel Sordo, který má náskok jedné sekundy před úřadujícím šampiónem a vedoucím mužem seriálu Francouzem Sébastienem Loebem. Třetí je Fin Jari-Mati Latvala z Fordu, jenž zaostává o 8,5 sekundy.

Sordo absolvoval už 48 světových rallye, ale ještě nikdy nevyhrál. V pátek byl čtyřiadvacetiletý pilot nejrychlejší v úvodních třech rychlostních zkouškách, po kterých vedl o 15 sekund. Až na čtvrtém měřeném úseku ho předstihl Loeb a nakonec manko na Sorda téměř smazal. Čtyřnásobný mistr světa útočí na jubilejní čtyřicátý triumf v kariéře.

"Ráno jsem měl trochu potíže, pak se to výrazně zlepšilo. Snažil jsem se jet naplno, ale trať byla hodně nerovná a nechtěl jsem udělat chybu," řekl čtyřnásobný mistr světa Loeb, který útočí na jubilejní čtyřicátý triumf v kariéře. Stejně jako Sordo vyhrál tři měřené úseky.

Už v první den skončila soutěž pro mistra světa z roku 2003 Pettera Solberga. Norský pilot Subaru musel odstoupit po šesté rychlostní zkoušce. "Trefili jsme levým předním kolem kámen a zničili tlumič," posteskl si Solberg, který nebodoval už v předchozích rallye v Mexiku a Argentině.

Do cíle první etapy nedojel ani pátý muž průběžné klasifikace MS Ital Gigi Galli, který skončil v šesté erzetě s utrženým kolem. Předtím mu patřila šestá příčka.

Účastníky Jordánské rallye, která se jede v rámci mistrovství světa poprvé, čekají tradičně ještě dvě etapy. Žádný český jezdec v soutěži nestartuje.

Výsledky první etapy:
1. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) 1:16:53,7, 2. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) -1,1, 3. Latvala, Anttila -8,5, 4. Hirvonen, Lehtinen (všichni Fin./Ford Focus) -13,4, 5. Atkinson, Prévot (Austr., Belg./Subaru Impreza) -1:08,0, 6. Aava, Sikk (Est./Citroën C4) -1:59,3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye