Při Grönholmově vítězné premiéře v rallyekrossu vyhrál i Kotek

HÖLJES

Dvojnásobný mistr světa v rallye Marcus Grönholm z Finska vyhrál hned při svojí premiéře závod mistrovství Evropy v rallyekrossu. Ve švédském Höljes byl finský pilot za volantem Fordu Fiesta nejrychlejší v královské divizi I už ve volných trénincích, ve finálové jízdě odsunul na druhé místo švédského lídra šampionátu Kennetha Hansena.

V divizi II vyhrál počtvrté z dosavadních šesti závodů Tomáš Kotek s hondou a zvýraznil vedení v seriálu před dalším Čechem Romanem Častoralem, který ve Švédsku skončil až šestý. Druhým místem jej zastínil Ondřej Smetana.

Divizi IA opanoval rovněž počtvrté v sezóně Fin Jussi Pinomäki. Zdeňku Čermákovi stačilo i 11. pozice k udržení celkového třetího místa.

Mistrovství Evropy v rallyekrossu:
Divize I: 1. Grönholm (Nor./Ford Fiesta), 2. Hansen (Švéd./Citroën C4), 3. Jernberg (Švéd./Škoda Fabia)
Pořadí ME: 1. Hansen 86, 2. Hunsbedt (Nor./Volvo) 79, 3. Jernberg 77
Divize II: 1. Kotek, 2. Smetana (oba ČR/Honda Civic), 3. Lundmark (Švéd./Renault Clio), ...6. Častoral (ČR/Opel Astra), 8. Iro (Škoda Octavia), 13. Galuška (ČR/Ford Fiesta)
Pořadí ME: 1. Kotek 97, 2. Častoral 89, 3. Padgurskis (Lit./Renault Clio) 70, 4. Smetana 63, ...7. Iro 42, 8. Galuška 37
Divize IA: 1. Pinomäki (Fin./Renault Clio), 2. Bossard (Fr./Citroën Saxo), 3. Lysen (Nor./Citroën Saxo), ...6. Kalný (ČR/Peugeot 206), 11. Čermák (ČR/Škoda Fabia)
Pořadí ME: 1. Pinomäki 95, 2. Bossard 82, 3. Čermák 71, ...5. Kalný 54, 14. Veverka 16, 21. Vimmer (oba ČR/Peugeot 206)