Pech vyhrál potřetí za sebou Rallye Příbram

PŘÍBRAM

Václav Pech vyhrál potřetí za sebou Rallye Příbram, jež byla posledním závodem mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Jezdec mitsubishi si už v páteční první etapě zajistil díky bonusovým bodům pozici vicemistra. Již jistý šampión Roman Kresta ve středních Čechách nestartoval.

Václav Pech za volantem vozu Mitsubishi Lancer EVO IX - ilustrační foto

Pech vyhrál deset z celkově šestnácti rychlostních zkoušek a o 46,6 sekundy porazil již jistého domácího šampióna ve sprintrallye Josefa Petáka na peugeotu. Třetí místo obsadil na voze stejné značky Roman Odložilík, jenž byl o další půlminutu zpět.

"Jsem naprosto spokojený. Od začátku až do cíle jsme plnili to, co jsme si předsevzali. Dařilo se nám postupně navyšovat náskok, ale stále jsme si byli vědomi, že dokud nebudeme v cíli, nic není rozhodnuté," řekl Pech internetovému serveru autosport.cz.

Loňský domácí šampión vyhrál čtvrtou rallye v letošní seriálu, počtvrté v kariéře triumfoval i v Příbrami. Před začátkem své současné série zde totiž triumfoval i v roce 2002. V konečném hodnocení MMČR nakonec zaostal za Krestou o 21 bodů.

Rallye nedokončil po pátku druhý Jaromír Tarabus, který v sobotní čtvrté erzetě urazil kolo svého fiatu. Technická závada ukončila snažení Pavla Valouška, jenž měl před startem soutěže teoretickou šanci předstihnou Pecha v konečném hodnocení MMČR. Valoušek byl po jedenácté erzetě třetí, ale pak se mu porouchala převodovka.

Rallye Příbram:
1. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) 1:34:27,7, 2. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) -46,6, 3. R. Odložilík, P. Odložilík (Peugeot 207 S2000) -1:17,2, 4. Orsák, Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:53,3, 5. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer EVO IX) -2:08,6, 6. Štajf, Ernst (Subaru Impreza Sti) -2:13,9.