Rubriky:

Rallye

Letošní dakarská rallye si vyžádala první oběť, Francouze Terryho

7. ledna 2009 12:13 - NEUQÉN

První smrtelnou oběť si vyžádal letošní ročník slavné Rallye Dakar, která se premiérově jede na jihoamerickém kontinentu. Pořadatelé oznámili, že v noci na dnešek bylo nalezeno tělo francouzského motocyklisty Pascala Terryho. Devětačtyřicetiletý účastník závodu byl pohřešován již od druhé etapy, podle pitvy zemřel na infarkt.

Terry se na své yamaze postavil na start náročné rallye poprvé v životě a ve výsledkové listině figuroval pouze po sobotní úvodní etapě, kterou dokončil na 163. místě. Do cíle nedělní části v Puerto Madryn už nedorazil. Jeho tělo bylo nalezeno na těžko přístupném místě v křovinách, zhruba 15 metrů od motocyklu a bez helmy.

Francouzský jezdec podle informací organizátorů v neděli nejprve ohlásil, že mu došlo palivo, později si ale od jiného závodníka dotankoval. Později Terry vyslal prosbu o pomoc a bylo zahájeno pátrání. Záchranářům se jej podařilo nalézt až dnes ve dvě hodiny ráno místního času. Policie v provincii Las Pampas začala příčiny úmrtí vyšetřovat a potvrdily se původní neoficiální informace, že Terry nezemřel na přímé následky nehody.

Nemocnice Molas ve městě Santa Rosa dnes v prohlášení uvedla, že příčinou motocyklistovy smrti byl srdeční infarkt. K úmrtí došlo buď v neděli, nebo v noci na pondělí.

Při dakarské rallye na africkém území zahynulo pět desítek lidí, z toho 18 závodníků. Terry je prvním, kdo nepřežil nástrahy jihoamerických prašných cest.

Už v úterý pořadatelé se zpožděním oznámili, že po nehodě hned v první etapě leží v argentinské nemocnici Britové Paul Green a Matthew Harrison. Oba utrpěli zranění plic. Greenův stav se už zlepšil a na rozdíl od Harrisona už není napojen na dýchací přístroje.

 

Přehled úmrtí závodníků na posledních pěti Rallye Dakar
2003Bruno CauvyFrancie, automobily
2005José Manuel PérezŠpanělsko, motocykly
 Fabrizio MeoniItálie, motocykly
2006Andy CaldecottAustrálie, motocykly
2007Elmer SymonsJAR, motocykly
 Eric AubijouxFrancie, motocykly
2009Pascal TerryFrancie, motocykly

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye