Rubriky:

Rallye

Solberg se vrátil jako "soukromník" a vede Norskou rallye

12. února 2009 22:24 - HAMAR

Norskou rallye zahájil nejlépe domácí jezdec Petter Solberg. Mistr světa z roku 2003, jenž před sezónou přišel o angažmá v týmu Subaru, který ze seriálu odstoupil, vyhrál ve čtvrtek večer diváckou supererzetu.

Na dvoukilometrovém úseku na dostihovém závodišti v Oslu byl domácí miláček s tři roky starým modelem Citroënu Xsara rychlejší o šest desetin sekund než favorizovaný Fin Mikko Hirvonen s fordem. Třetí čas zajel pětinásobný světový šampion Sébastien Loeb s citroënem C4.

Nejlépe z české trojice začal osmnáctiletý Martin Semerád s mitsubishi, kterému patří 28. místo.

"To je neuvěřitelné! Jsme zpátky v branži!" jásal Solberg, jemuž aplaudovaly tisíce diváků. "Byla to vážně zábava. S tímhle autem je to jako v mých starých dobrých autokrosových časech," uvedl čtyřiatřicetiletý jezdec, který se vrátil do MS s vlastním týmem. V úvodním podniku sezóny v Irsku ještě chyběl.

"Petter má dobré auto. Některé mé nejlepší vzpomínky jsou spojené právě s tímhle vozem," řekl Loeb, tovární jezdec Citroënu.

Norská rallye - po úvodní divácké supererzetě:
1. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Citroën Xsara) 1:32,8, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) -0,6, 3. Loeb, Elena (Fr., Monako/Citroën C4) -0,7, 4. Östberg, Unnerud (Nor./Subaru Impreza) -1,2, 5. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -2,3, 6. Sordo, Marti (Šp./Citroën C4) -3,0, ...28. Semerád, Ceplecha (ČR/Mitsubishi Lancer) -10,4, 33. Tarabus, Trunkát (ČR/Fiat Grande Punto S2000) -12,3, 35. Prokop, Tománek (ČR/Mitsubishi Lancer) -13,6.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye