Rubriky:

Rallye

Kresta místo v Příbrami na Britské rallye

15. září 2003 18:09 - ZLÍN/PRAHA

Nevydařené působení Romana Kresty v českém šampionátu podnítilo vedení týmu Bozian Racing ke změně plánů pro závěr sezony. Sedmadvacetiletý pilot, jenž po nedokončení zlínské Barum rallye ztratil šanci na zisk domácího titulu, se nakonec nepředstaví v Příbrami, ale ve Velké Británii, neboť by se měl představit na Britské rallye.

 

internet

"Pro mě to znamená další neplánovaný start na šotolinové soutěži světového šampionátu. Ve výsledku letos absolvuji plnou polovinu všech rallye seriálu, což je o dvě soutěže více, než jsme měli pro tento rok původně v plánu," uvedl Kresta v oficiální tiskové zprávě týmu.

Podle předsezonních předpokladů měl dvojnásobný český mistr startovat v pěti soutěžích mistrovství světa, nakonec do kalendáře zařadil i řeckou Acropolis rallye a nyní i soutěž v okolí Cardiffu.

"Neúčastí v Příbrami nic neztrácíme, protože o absolutním vítězi domácího mistrovství je již rozhodnuto," podotkl Kresta. Rozhodnutí jeho týmu podpořili i všichni domácí sponzoři. V Británii tak bude startovat ve voze vybarveném pro MČR. Ještě před listopadovou soutěží jej čekají ještě vystoupení na San Remu a v Katalánské rallye.

ČTK

Zrušit