Rubriky:

Rallye

Prokop: Budeme grilovat a zahrajeme si fotbálek, hlavně žádný stres

29. července 2009 08:32

Po šesti soutěžích mistrovství světa v rallye vládne Martin Prokop průběžnému pořadí juniorského šampionátu. Má 36 bodů stejně jako druhý Polák Kosciuszko, třetí Němec Burkart ztrácí šest. Pokud český jezdec získá ještě 14 bodů, bude mít absolutní jistotu mistrovského titulu. V případě jednoho vítězství stačí Prokopovi i o dva body méně.

 

Zdeněk Sluka

Jak jste se chystal na předposlední závod juniorského mistrovství světa, který startuje ve čtvrtek ve Finsku?

Byl jsem týden v Rakousku a snažil se hlavně dostat do pohody. Myslím, že nervy jsem vyladil dokonale. Cítím se uvolněný, přestože tlak se stupňuje.

Co jste během dovolené v Rakousku zvládl?

Byli jsme s přítelkyní nedaleko od Innsbrucku. Lezli jsme po kopcích a jezdili na kole. Nešlo sice o žádné velehory, ale do výšky dva tisíce pět set metrů nad mořem jsme se vyškrábali. Většinou šlo o výlety na celý den. I na kole jsme najeli hodně kilometrů. Ale přesně to nevím, protože se mi rozbil tachometr.

Takže jste sedm dnů dřel na fyzické kondici?

Tak to zase ne. Sportoval jsem hodně, ale na druhou stranu jsem se nesedřel. Taky jsme si prostě udělali pohodu, kdy jsme šli jen na lehčí procházku a dali si oběd. Nejlepší na tom všem bylo, že jsem rovnou z Rakouska jel na letiště. Vůbec jsem nebyl v kanceláři. Absolutně ničím jsem se netrápil.

Byl jste spokojený s výsledky pondělního testování?

Jezdili prakticky všichni junioři, což bylo čtrnáct aut. Měřený úsek byl docela krátký, takže jsme si pokaždé vystáli pěknou frontu. Ale auto se nám podařilo vyladit a měli jsme nejlepší čas. Ale je mi jasné, že ostatní mi nic nedají zadarmo.

Jak vám vlastně finské tratě sedí?

Vždy jsme tady byli rychlí. A loni jsme vyhráli. Je to moje nejoblíbenější soutěž.

Motivace je tedy jasná, ve Finsku vyhrát a prakticky zpečetit titul, že?

Bylo by stylové, kdyby se něco takového podařilo.

Změnil jste v klíčové fázi sezóny něco na zaběhnutých rituálech?

V minulosti jsem při tréninku nepoužíval nahrávací zařízení. Teď jsem měl v autě kameru a všechno si natočil. Takže po večerech studuju rychlostní zkoušky a studovat dál budu.

Jak budou vypadat poslední hodiny před startem?

Rozhodně se nebudu stresovat nebo jen koukat do zdi. Normálně budeme ve středu večer grilovat, dáme si s mechaniky fotbálek. Ale budu opatrný. Doma bych hrál jinak. Tady si dám pozor, abych se nezranil.

Radek Malina, Právo

Zrušit