Rubriky:

Rallye

Martin Prokop: Chci držet rychlost, která nám zajistila titul

5. srpna 2009 09:16

Čerstvý juniorský mistr světa Martin Prokop se představí s Peugeotem 207 S2000 na Barum rallye. "Je mi jasné, že lidi soutěž budou chápat jako souboj o nejlepšího českého jezdce," říká Prokop, který by se však se svými soupeři raději poměřil mimo asfaltový povrch.

 

pro Právo Zdeněk Sluka

Jednoznačně jste se stal vítězem projektu BFGoodrich Drivers Team, což vám umožní start na Barum rallye s Peugeotem 207 S2000. Co pro vás tato příležitost znamená?

Je to ocenění práce, kterou jsme s navigátorem Janem Tománkem odvedli a korunovali ji ziskem juniorského světového titulu. Hodně času trávím v zahraničí na závodech, takže jsem neodhadl, jak mě odborná veřejnost v Česku vnímá.

Jaké jsou vaše zkušenosti s vozem specifikace S2000?

Prakticky nulové. Jaromír Tarabus mě před časem svezl ve Fiatu S2000 na místě spolujezdce. Myslím, že chování je blízké vozu Super 1600, s nímž jezdím mistrovství juniorů. Největší rozdíl je v pohonu všech čtyř kol. Budu se snažit s autem rychle sžít.

Prozradíte krátce po volbě ambice, s nimiž do Barum rallye vyrazíte?

Nebylo by správné poměřovat výsledek soutěže ve Zlíně s výsledky juniorského šampionátu, k němuž směřovalo veškeré moje letošní úsilí. Auto, s nímž pojedu, vyhrálo Rallye Monte Carlo. Budu se snažit držet rychlost z juniorského šampionátu, která nás přivedla k titulu – jet uvolněně a současně si soutěž užít.

Budete mít vůz stejné specifikace jako Kopecký, Kresta a Valoušek. Bude zlínská rallye nepsaným soubojem o krále českých soutěží?

Možná to bude znít alibisticky, ale pro mě už není asfalt povrchem číslo jedna. Chtěl bych se s klukama poměřit na šotolině. Tam se cítím jako doma. Ale je mi jasné, že lidi soutěž budou chápat jako souboj o nejlepšího českého jezdce. Honza Kopecký ve Fabii S2000 má velké zkušenosti, Roman Kresta s Peugeotem 207 také. Ale pokud mám správné informace, tak Kronos racing tým nedělá rozdíl mezi vozem pro kmenového jezdce Loixe a pilota projektu BFGoodrich, jímž jsem v Česku já.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye