Rubriky:

Rallye

Vedoucí trio na Australské rallye se vešlo do jedné desetiny

5. září 2009 13:03 - KINGSCLIFF

Závěr druhé etapy Australské rallye se změnil v taktickou bitvu, po níž se tři nejrychlejší piloti vešli do jedné desetiny sekundy. Po 25 rychlostních zkouškách vede Španěl Daniel Sordo na citroënu před svým francouzským týmovým kolegou Sébastienem Loebem a finským lídrem mistrovství světa Mikkem Hirvonenem s fordem.

V lepší pozici jsou ovšem jezdci Citroënu, neboť v neděli pojede v roli "čističe" trati jejich rival Hirvonen. Na desáté místo se posunul jediný český účastník 10. podniku šampionátu Martin Prokop na mitsubishi a je nejlepší z pilotů bojujících o body v kategorii produkčních vozů.

Závěrečné erzety 2. etapy byly ve znamení taktiky, protože nikdo z jezdců se nechtěl dostat do vedení, aby neděli nemusel startovat první a ztrácet čas "čištěním" trati soupeřům. Proto se v poslední šotolinové rychlostní zkoušce vzdal jedenáctisekundového vedení Loeb a zpomalil, aby ho předstihl Hirvonen.

I když toto pořadí v závěrečných dvou diváckých testech v městě Murwillumbah nevydrželo, určující pro nedělní startovní program byl právě poslední "klasický" úsek. Po něm byl Loeb třetí, takže mu kromě Hirvonena bude odstraňovat nečistoty z trati i jeho parťák Sordo.

"Zítra to bude těžký den. Neplánoval jsem, že budu v neděli jako první na trati, ale takhle to dopadlo a já udělám, co budu moci," uvedl Fin Hirvonen, jenž vede před Loebem v hodnocení MS o tři body. Oba rivalové mají po druhé etapě na desetinu sekundy totožný čas.

Pětinásobnému mistru světa Loebovi se dnes na tratích v Novém Jižním Walesu dařilo mnohem více než v 1. etapě, po níž byl třetí. Připsal si pět nejrychlejších erzet a nebýt taktiky, zřejmě by vedl.

"Nemám rád tenhle systém. Raději bych, kdybychom mohli v sobotu a neděli startovat v obráceném pořadí a já tohle nemusel dělat," uvedl Loeb ke svému úmyslnému zpomalení v cíli 23. testu. "Ale bohužel jsem neměl jinou možnost, protože kdybych měl zítra čistit cestu, neměl bych šanci," dodal na oficiálním webu šampionátu.

V třetí etapě čeká na jezdce ještě deset rychlostních testů.

Australská rallye, 10. podnik mistrovství světa - po 2. etapě:
1. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) 1:52:28,1, 2. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4), 2. Hirvonen, Lehtinen všichni -0,1, 4. Latvala, Anttila (všichni Fin./Ford Focus) -44,4, 5. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C4) -46,2, 6. H. Solberg, Menkerud (Nor./Ford Focus) -2:42,4, ...10. Prokop, Tománek (ČR/Mitsubishi Lancer Evo IX) -9:29,3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye