Rubriky:

Rallye

Jediný páteční test Rallye Bohemia vyhrál Fin Hänninen

16. října 2009 20:05 - MLADÁ BOLESLAV

Fin Juho Hänninen zvládl nejlépe vstup do nepřízní počasí ovlivněné Rallye Bohemia. Člen továrního týmu Škoda Motorsport vyhrál jedinou páteční rychlostní zkoušku, městský test v ulicích Mladé Boleslavi. Na druhém místě je jeho týmový kolega Jan Kopecký, který za ním na pětikilometrovém úseku zaostal o 3,7 vteřiny.

Třetí je Roman Kresta a čtvrtý Václav Pech. Právě tato dvojice v závěrečném sedmém podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích bojuje o zisk letošního titulu. Oba jezdce dělí jen 1,2 vteřiny. Pech přitom k celkovému prvenství musí svého soka výrazně porazit a získat o 18 bodů více.

Na start rallye, která musela být kvůli sněhové kalamitě na severu Čech, zejména na Jablonecku, výrazně zkrácena, se nakonec postavilo jen 46 posádek. Řada z nich ale skončila velmi brzy. Například Štěpán Vojtěch pouze projel startovní rampou a poté ze soutěže odstoupil.

"Pro nás by to byl zbytečný luxus za takových okolností soutěž jet a raději si start s tímhle autem schováme na později. Tak abychom si tuhle příležitost pořádně užili pokud možno v plné délce soutěže," vysvětlil Vojtěch, jenž se měl v rallye objevit po dvou letech a startovat s vozem Škoda Fabia S2000.

Po úpravách v harmonogramu totiž pořadatelé pro posádky připravili jen celkem 60 km měřených testů. Čtyři erzety absolvují startující v sobotu, kdy třikrát pojedou úsek Vinec - Skalsko a na závěr se představí na autodromu v Sosnové na Českolipsku. Vítěz 36. ročníku Bohemie i nový český mistr bude znám kolem 14. hodiny.

Rallye Bohemia Mladá Boleslav, sedmý a závěrečný podnik mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Hänninen, Markkula (Fin./Škoda Fabia S2000) 3:42,8, 2. Kopecký, Starý (Škoda Fabia S2000) -3,7, 3. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) -5,4, 4. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) -6,6, 5. Sýkora, Škardová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -10,7, 6. Štajf, Dolečková (Subaru Impreza Sti) -11,1, 7. Mikkelsen, Floene (Nor./Škoda Fabia S2000) -11,2, 8. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer EVO IX) -14,5.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye