Rubriky:

Rallye

Barum rallye dostala od FIA nejlepší hodnocení v historii

5. listopadu 2009 22:06 - ZLÍN

Dosud nejlepší hodnocení od Mezinárodní automobilové federace FIA si vysloužili pořadatelé Barum rallye ve Zlíně za letošní 39. ročník. Pozorovatel FIA Ludo Peeters z Belgie ocenil profesionální práci organizačního štábu, veškerou dokumentaci a všechny tiskoviny rallye s důrazem na bezpečnost soutěže.

 

Zdeněk Němec, ČTK

"Podobně kladnou hodnotící zprávu jsme nikdy v minulosti neobdrželi," tvrdí ředitel rallye Miloslav Regner v tiskové zprávě. "Ocenění se dostalo také elektronickému GPS systému sledování posádek a početnému startovnímu poli s nebývalým zájmem diváků na rychlostních zkouškách," dodal. Peeters vyzdvihl i vhodný výběr diváckých míst, informovanost návštěvníků a dobrou spolupráci policie a dalších složek. Podle oficiálního údaje sledovalo koncem srpna soutěž 265 000 diváků.

Barum rallye se jela potřetí za sebou jako součást Intercontinental Rally Challenge. Zlínští pořadatelé mají uzavřenou smlouvu s promotérem tohoto seriálu ještě na příští rok. "Co bude dál, je předmětem dalších jednání. IRC je velmi progresivní šampionát. Při určité stagnaci seriálu mistrovství světa láká na start velmi zvučná jména a rovněž přibývají přihlášené automobilky. V příštím roce budou součástí seriálu IRC například věhlasné světové rallye jako Argentina, Sardinie nebo Kypr," uvedl Regner. Příští ročník Barum rallye se pojede 27. až 29. srpna 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye